Дата розміщення: 19.04.2016

Річний звіт за 2015 рік

Примітки до фінансової звітності, складеної відповідно до міжнародних стандартів фінансової звітності

Примiтки
до фiнансової звiтностi
ПУБЛIЧНОГО АКЦIОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА
"Богодухiвський м'ясокомбiнат"
за рiк, що завершився 31.12.2015 р.

Фiнансова звiтнiсть ПАТ "Богодухiвський м'ясокомбiнат" складена у вiдповiдностi з Законом України "Про бухгалтерський облiк та фiнансову звiтнiсть в Українi" №996-ХIV вiд 16.07.99 р. зi змiнами та доповненнями, мiжнародними стандартами фiнансової звiтностi (МСФЗ), мiжнародними стандартами бухгалтерського облiку (МСБО) та тлумаченнями, розробленими Комiтетом з тлумачень мiжнародної фiнансової звiтностi та облiковою полiтикою прийнятою Наказом генерального директора пiдприємства № 1В вiд 03.01.2012р.
Згiдно з Наказом генерального директора вiд 03.01.2012 р. № 1В датою переходу на МСФЗ прийнято 1 сiчня 2012 р.
До складу фiнансової звiтностi за 2015 рiк входить:
- Баланс (Звiт про фiнансовий стан) станом на 31.12.2015 р.;
- Звiт про фiнансовi результати (Звiт про сукупний дохiд) за 2015 рiк;
- Звiт про рух грошових коштiв за 2015 рiк;
- Звiт про власний капiтал за 2015 рiк;
- Примiтки до рiчної фiнансової звiтностi за 2015 рiк.
Валютою фiнансової звiтностi є грошова одиниця України - гривня, одиниця вимiру - тис. грн.

Особова iнформацiя про пiдприємство

- Публiчне акцiонерне товариство "Богодухiвський м'ясокомбiнат"
Iдентифiкацiйний код 00444122.

Публiчне акцiонерне товариство "Богодухiвський м'ясокомбiнат" засновано 11.10 1995 р.
Мiсце знаходження: 62100 Харкiвська область Богодухiвський район м. Богодухiв вул. Привокзальна Слобiдка буд.68.

Види дiяльностi за КВЕД:
- 10.13- Виробництво м'ясних продуктiв;
- 01.11-Вирощування зернових культур (крiм рису), бобових культур i насiннi олiйних культур;
- 46.32-Оптова торгiвля м'ясом i м'ясними продуктами;
- 47.22-Роздрiбна торгiвля м'ясом i м'ясними продуктами в спецiалiзованих магазинах;
- 49.41-Вантажний автомобiльний транспорт.

Середня кiлькiсть працiвникiв товариства на кiнець 2015 року становила 330 чол.
Розподiл прибутку здiйснюється за рiшенням зборiв акцiонерiв.

Iнформацiя про акцiї.
Вiдомостi про власний капiтал

Статутний капiтал ПАТ "БОГОДУХIВСЬКИЙ М'ЯСОКОМБIНАТ" складає 574 714,00 (П'ятсот сiмдесят чотири тисяч сiмсот чотирнадцять) грн. 00 коп. та подiлений на 328 408 простих iменних акцiй, за номiнальною вартiстю 1,75 грн. кожна. Статутний капiтал повнiстю сплачений у сумi 574 714,00 (П'ятсот сiмдесят чотири тисяч сiмсот чотирнадцять) грн. 00 коп., тобто на 100 вiдсоткiв.
Iнший додатковий капiтал: признана дооцiнка матерiальних цiнностей у сумi - 2 020 тис. грн.,
Резервний капiтал - 19 тис. грн. (Резервний капiтал створений згiдно вимог Статуту Товариства в порядку розподiлу прибутку).
Нерозподiлений прибуток станом на 31.12.2015 р. складає 2785 тис. грн., який протягом звiтного перiоду збiльшився на 283 тис. грн.
Загальна сума власного капiталу ПАТ "БОГОДУХIВСЬКИЙ М'ЯСОКОМБIНАТ" станом на 31.12.2015 року складає 5399тис. грн., який протягом звiтного перiоду збiльшився на 283тис. грн.

Основа пiдготовки фiнансової звiтностi.
Дана фiнансова звiтнiсть пiдготовлена вiдповiдно до Мiжнародних стандартiв фiнансової звiтностi (далi - МСФЗ), що є чинними та офiцiйно опублiкованi на сайтi Мiнiстерства фiнансiв України станом на 01.01.2015 р. Пiдприємство не застосовує жодних МСФЗ достроково.
Формат фiнансових звiтiв представлений з урахуванням вимог Мiнiстерства фiнансiв України, що затверджує форми фiнансових звiтiв в Українi. Рядки не мiстять посилань на вiдповiднi Примiтки, тому що це не передбачено формами, але Примiтки структурованi для полегшення користування.
Ця фiнансова звiтнiсть складена в тисячах гривень, всi суми округленi до тис. грн., крiм випадкiв, де вказано iнше.
Дана фiнансова звiтнiсть пiдготовлена у вiдповiдностi з принципом оцiнки за iсторичною собiвартiстю.
Пiдприємство веде свої бухгалтерськi записи в українськiй гривнi, як того вимагають нацiональнi стандарти бухгалтерського облiку.
Пiдприємство визначило українську гривню в якостi функцiональної валюти, одиниця вимiру - тис. грн.
Фiнансова звiтнiсть пiдготовлена з використанням припущення про продовження дiяльностi пiдприємства в майбутньому, що передбачає реалiзацiю активiв та погашення зобов'язань в ходi нормальної операцiйної дiяльностi.
Пiдготовка фiнансової звiтностi вимагає вiд керiвництва оцiнок i припущень, якi впливають на вiдображення у звiтностi сум активiв i зобов'язань та розкриття iнформацiї про потенцiйнi активи та зобов'язання на дату складання балансу (звiту про фiнансовий стан). Найбiльш важливi областi, якi потребують використання оцiночних суджень та допущень, включають:
- резерв по сумнiвним боргам
- резерв на виплату вiдпусток працiвникам
- амортизована вартiсть.

З метою забезпечення достовiрностi даних бухгалтерського облiку та фiнансової звiтностi пiдприємства вiдповiдно до ст.10 Закону України "Про бухгалтерський облiк та фiнансову звiтнiсть в Українi" вiд 16.07.1999 року №996-XIV, Положення "Про iнвентаризацiю активiв та зобов'язань", затверджених наказом Мiнiстерства фiнансiв України вiд 02.09.2014 року №879 було проведено iнвентаризацiю необоротних активiв, запасiв, дебiторської та кредиторської заборгованостi, зобов'язань, грошових коштiв та коштiв цiльового фiнансування станом на 01.10.2015 року.
Результати проведеної iнвентаризацiї вiдображенi у бухгалтерському облiку.

Опис важливих аспектiв облiкової полiтики
Наказом генерального директора пiдприємства № 1В вiд 03.01.2012р. У 2015 роцi облiкова полiтика пiдприємства зазнала змiн в частинi збiльшення вартостi матерiальних активiв, якi повиннi вiдноситися до основних засобiв.
Основнi засоби.
Об'єкти основних засобiв вiдображаються у фiнансовiй звiтностi за фактичними витратами за вирахуванням накопиченої амортизацiї та збиткiв вiд знецiнення.
До основних засобiв вiдносяться матерiальнi активи, якi використовуються в господарськiй дiяльностi бiльше року та вартiсть яких перевищувала 2500 грн., з 01.09.2015 року - 6000 грн.
Об'єкти соцiальної сфери не включаються до складу основних засобiв в данiй фiнансовiй звiтностi, оскiльки вони не створюють економiчних вигод для пiдприємства.
Амортизацiя основних засобiв нараховується прямолiнiйним методом протягом передбачуваного строку їх корисного використання.
Для сталого та стабiльного функцiонування виробництва ПАТ "Богодухiвський м'ясокомбiнат" орендує необхiдне промислове обладнання.
Станом на 31.12.2015 року вартiсть орендованого обладнання складає 18890,1 тис.грн. Орендованi основнi засоби облiковуються на позабалансовому рахунку 01 "Орендованi необоротнi активи".

Iнвестицiйна нерухомiсть.
До iнвестицiйної нерухомостi вiдносяться будiвлi, примiщення або частини будiвель, утримуванi з метою отримання орендних платежiв та, якщо частина площi об'єкта переданого в оренду складає бiльше 20%.
Пiсля первiсного визнання iнвестицiйна нерухомiсть облiковується за первiсною вартiстю за вирахуванням накопиченої амортизацiї та накопичених збиткiв вiд знецiнення активiв.
Амортизацiя об'єктiв iнвестицiйної нерухомостi нараховується з використанням прямолiнiйного метода, за яким нарахування зносу протягом передбачуваного строку їх корисного використання проводиться рiвномiрно i вiдображається у складi витрат.

Нематерiальнi активи.
Нематерiальнi активи облiковуються за первiсною вартiстю за вирахуванням накопиченої амортизацiї та накопичених збиткiв вiд знецiнення.
Амортизацiя нематерiальних активiв нараховується з використанням прямолiнiйний метода, за яким нарахування зносу протягом передбачуваного строку їх корисного використання проводиться рiвномiрно.

Запаси.
Запаси вiдображаються по найменшiй з двох величин: фактичнiй собiвартостi, або чистiй цiнi можливої реалiзацiї.
Для облiку запасiв застосовується метод iдентифiкацiї iндивiдуальних затрат.
Собiвартiсть включає витрати на придбання запасiв, їх доставку до даного мiсцезнаходження i на приведення їх у вiдповiдний стан.

Фiнансовi iнструменти.

Фiнансовi iнструменти, вiдображенi в Балансi пiдприємства, включають фiнансовi iнвестицiї, торговельну та iншу дебiторську заборгованiсть, грошовi кошти, торговельну та iншу кредиторську заборгованiсть.
Фiнансовi iнвестицiї (крiм iнвестицiй, якi утримуються пiдприємством до їх погашення) на дату балансу облiковуються по їх собiвартостi з урахуванням зменшення корисностi iнвестицiї, якщо їх справедливу вартiсть неможливо визначити.
Довгострокова дебiторська заборгованiсть оцiнюється за амортизованою вартiстю, яка розраховується з використанням методу ефективної ставки вiдсотка, за вирахуванням збиткiв вiд їх знецiнення. Для розрахунку ефективної ставки вiдсотка приймається середня депозитна ставка НБУ на звiтну дату.
Торговельна та iнша дебiторська заборгованiсть враховується на звiтну дату за справедливою вартiстю. Знецiнення дебiторської заборгованостi розглядається на рiвнi окремих фiнансових активiв. Всi такi активи оцiнюються на предмет знецiнення в iндивiдуальному порядку.
Збитки вiд знецiнення визнаються за перiод i вiдображаються на рахунку резерву сумнiвних боргiв.

Визнання доходiв i витрат.

Доходи i витрати вiдображаються у вiдповiдностi з принципом нарахувань.
Виручка визнається, якщо iснує вiрогiднiсть того, що пiдприємство отримає економiчнi вигоди, та якщо виручка може бути надiйно оцiнена. Виручка оцiнюється за справедливою вартiстю отриманої винагороди, за вирахуванням знижок та iнших податкiв.
Витрати вiдображаються на дату отримання вiдповiдних товарiв i надання вiдповiдних послуг, за винятком випадкiв, коли витрати пов'язанi з передбачуваним зобов'язанням, в результатi якого зобов'язання i вiдповiднi витрати вiдображаються у фiнансовiй звiтностi.

Резерви.
Пiдприємство створює резерв на виплату вiдпусток працiвникам.

Винагороди працiвникам.

Виплати по заробiтнiй платi, сплаченi вiдпуски i лiкарнянi, премiї i не грошовi виплати нараховуються в тому перiодi, в якому вiдповiднi винагороди надавалися персоналу пiдприємства.

Взаємозалiки.

Мiж фiнансовими активами i зобов'язаннями можуть проводитися взаємозалiки, i в бухгалтерському балансi вiдображається чиста величина тiльки за наявностi юридично закрiпленого права на залiк вiдображених сум i iснуючого намiру або провести розрахунок шляхом взаємозалiку, або реалiзувати актив i погасити зобов'язання одночасно.

Змiни до МСФЗ, що набрали чинностi у 2015 роцi, та їхнiй вплив на фiнансову звiтнiсть

Вплив на майбутню на облiкову полiтику Товариства змiн до дiючих МСФЗ та набуття чинностi новими МСФЗ, що є обов'язковими для застосування у перiодах пiсля 31.12.2015 р:
- МСФЗ (IFRS) 14 "Рахунки вiдкладених тарифних коригувань" (починаючи з 1 сiчня 2016 р.). Деякi галузi (включаючи системи комунальних послуг) пiдлягають тарифному регулюванню, в рамках якого уряд регулює цiноутворення щодо певних видiв дiяльностi. МСФЗ (IFRS) 14 дозволяє таким пiдприємствам, що вперше застосовують МСФЗ, продовжити визнання сум, що належать до тарифного регулювання, у вiдповiдностi з вимогами колишнiх стандартiв (ПСБУ) у їх першiй звiтностi за МСФЗ. З метою полiпшення порiвнянностi стандарт вимагає представляти показники, що вiдображають наслiдки тарифного регулювання, окремо вiд iнших статей. Оцiнено, що введення стандарту не матиме впливу на фiнансову звiтнiсть Товариства.
- МСФЗ (IFRS) 15 "Виручка за договорами з покупцями" (починаючи з 1 сiчня 2017 р.). Стандарт встановлює основний принцип, що виручка повинна визнаватися в момент здiйснення обов'язку до виконання, вводить новi правила облiку (активи та зобов'язання за договорами) тощо. Виручка вiд продажу товарiв, супроводжуваних наданням послуг, якi можуть бути вiдокремленими, визнається окремо вiд виручки вiд надання послуг, а знижки вiд договiрної цiни розподiляються на окремi елементи виручки. У випадках, коли сума оплати змiнюється з будь-якої причини, виручка вiдображається в розмiрi мiнiмальних сум, якi не схильнi до суттєвого ризику анулювання. За попереднiми оцiнками, застосування стандарту не матиме iстотного впливу на фiнансову звiтнiсть Товариства.
- МСФЗ (IFRS) 9 "Фiнансовi iнструменти" (починаючи з 1 сiчня 2018 р.). МСФЗ (IFRS) 9 замiнює частини МСФЗ (IAS) 39, що стосуються класифiкацiї та оцiнки фiнансових активiв. Фiнансовi активи повиннi класифiкуватися за двома категорiями оцiнки: оцiнюванi за справедливою вартiстю та оцiнюванi за амортизованою вартiстю. Класифiкацiя залежить вiд бiзнес-моделi управлiння фiнансовими iнструментами пiдприємства i вiд характеристик потокiв грошових коштiв, передбачених контрактом щодо iнструменту. За попереднiми оцiнками, застосування стандарту не матиме iстотного впливу на активи, зобов'язання i результати дiяльностi Товариства.
- крiм результатiв оцiнки за справедливою вартостi фiнансових активiв (iнструментiв власного капiталу) в портфелi на продаж, що оцiнюються за собiвартiстю за вимогами МСФЗ (IAS) 39.
- Змiни до МСФЗ (IFRS) 11 "Спiльна дiяльнiсть" (починаючи з 1 сiчня 2016 р.) щодо облiку придбання часток у спiльних операцiях. Змiна мiстить настанови щодо вiдображення придбання часток у спiльних операцiях, що є окремим бiзнесом. Оцiнено, що цi змiни не матимуть впливу на окрему фiнансову звiтнiсть Товариства.
- Змiни до МСФЗ 10 "Консолiдована фiнансова звiтнiсть" та МСБО 28 "Iнвестицiї в асоцiйованi пiдприємства" - Продаж або внесок активiв мiж iнвестором i асоцiйованою компанiєю або спiльним пiдприємством (починаючи з 1 сiчня 2016 р.). Ця поправка роз'яснює облiк транзакцiй, коли материнська компанiя втрачає контроль над дочiрнiм пiдприємством, яке не пiдпадало пiд визначення "бiзнесу", описане в МСФЗ 3 "Об'єднання бiзнесу", шляхом продажу або його частини асоцiйованої компанiї або спiльному пiдприємству, яке облiковується з використанням дольового методу. Оцiнено, що цi змiни не матимуть впливу на окрему фiнансову звiтнiсть Товариства.
- Змiни до МСБО (IAS) 27 "Консолiдованi та окремi фiнансовi звiти" - Метод пайової участi в окремiй фiнансовiй звiтностi (починаючи з 1 сiчня 2016 р.). Поправка включає в себе надання можливостi пiдприємству враховувати iнвестицiї в дочiрнi, асоцiйованi компанiї або спiльнi пiдприємства, використовуючи метод дольової участi в своїй окремiй фiнансовiй звiтностi. Обраний пiдхiд облiку потрiбно застосовувати до кожнiй категорiї iнвестицiй. Оцiнено, що цi змiни можуть спричинити ефект на фiнансову звiтнiсть Товариства.
- оскiльки наразi дольовий метод в окремiй фiнансовiй звiтностi не застосовується.
- Змiни до МСФЗ (IFRSI 10 "Консолiдована фiнансова звiтнiсть", МСФЗ (IFRS) 12 "Розкриття iнформацiї про частки участi в iнших субьектах господарювання" та МСБО (IAS) 28 "Iнвестицiї в асоцiйованi та спiльнi пiдприємства" - Iнвестицiйнi пiдприємства: застосування виключення з консолiдацiї (починаючи з 1 сiчня 2016 р.) Поправка роз'яснює велику кiлькiсть аспектiв щодо виключення з консолiдацiї для iнвестицiйних пiдприємств, що облiковують фiнансовi актики за справедливою вартiстю через прибуток/збиток, а також як неiнвестицiному пiдприємству облiковувати частки в асоцiйованiй компанiї або спiльному пiдприємствi, яке є iнвестицiйним пiдприємством. Оцiнено, що цi змiни не матимуть впливу на окрему фiнансову звiтнiсть Товариства.
- Змiни до МСФЗ (IFRS) 1 "Перше застосування МСФЗ" (починаючи з 1 сiчня 2016 р) стосовно роз'яснення того, що звiльнення вiд застосування МСФЗ (IFRS) 3 "Об'єднання бiзнесу", що стосується об'єднань пiдприємств, якi вiдбулися в минулому, поширюється також i на придбання часток у спiльних операцiях, що вiдбулися в минулому, на дату застосування МСФЗ (IFRS) 1. Оцiнено, що цi змiни не матимуть впливу на окрему фiнансову звiтнiсть Компанiї.
- Змiни до МСФЗ (IAS) 16 "Основнi засоби" i МСФЗ (IAS) 38 "Нематерiальнi активи", КТМФЗ 12 (починаючи з 1 сiчня 2016 р.) щодо уточнення припустимих методiв нарахування амортизацiї. У зазначеному змiну Рада (IASB) роз'яснює, що використання методiв, заснованих на виручцi, для розрахунку амортизацiї активу не є об_рунтованим, так як виручка вiд дiяльностi, яка включає використання активу, зазвичай вiдображає фактори, якi не є споживанням економiчних вигод, пов'язаних з цим активом. Оцiнено, що цi змiни не матимуть впливу на фiнансову звiтнiсть Товариства.
- Змiни до МСФЗ (IAS) 41 "Сiльське господарство" та МСФЗ (IAS) 16"Основнi засоби" щодо бiологiчних активiв (починаючи з 1 сiчня 2016 р.). Вiдтепер бiологiчнi активи, якi вiдповiдають визначенню плодоносного рослини, мають вiдображатися в облiку як основнi засоби згiдно МСФЗ (IAS) 16 i оцiнюватися за вартiстю придбання або за переоцiненою вартiстю. Оцiнено, що цi змiни не матимуть впливу на фiнансову звiтнiсть Товариства.
- Змiни в МСФЗ (IAS) 1 "Подання фiнансової звiтностi" (починаючи з 1 сiчня 2016 р). Стандарт був змiнений для уточнення поняття суттєвостi i пояснює, що пiдприємство не зобов'язане надавати окреме розкриття, що вимагається МСФЗ, якщо iнформацiя, що випливає з даного розкриття, є несуттєвою, навiть якщо МСФЗ мiстить список окремих розкриттiв або описує їх як мiнiмальнi вимоги. Стандарт також надає нове керiвництво щодо промiжних пiдсумкових сум у фiнансовiй звiтностi. Оцiнено, що цi змiни не матимуть суттєвого впливу на фiнансову звiтнiсть Товариства.
- Щорiчнi вдосконалення рiзнi (починаючи з 1 сiчня 2016 р.): Стисло: МСФЗ 5 "Непоточнi активи, утримуванi для продажу, та припинена дiяльнiсть" - змiна в методах вибуття непоточних активiв на продаж; МСФЗ 7 "Фiнансовi iнструменти: розкриття iнформацiї" - поправки стосовно питань триваючого залучення по договорах на послуги i розкриттiв про взаємозалiк у стислiй промiжнiй фiнансової звiтностi; МСБО 19 "Виплати працiвникам" - визначеня ставкок дисконтування на регiональних ринках; МСБО 34 "Промiжна фiнансова звiтнiсть" - визначення "в iншому мiсцi в промiжному фiнансовому звiтi". Оцiнено, що змiни до рiзних МСФЗ в рамках щорiчних удосконалень не матимуть суттєвого впливу на фiнансову звiтнiсть Товариства.
- Жоден iз зазначених вище стандартiв чи поправок Товариство в 2015 роцi не застосувало достроково.


Баланс (Звiт про фiнансовий стан) станом на 31.12.2015 р.
|31.12.2014|31.12.2015
|тис. грн.|тис. грн.
Необоротнi активи | |
Нематерiальнi активи|1|1
Основнi засоби|8865|8484
Iнвестицiйна нерухомiсть||
Довгостроковi фiнансовi iнвестицiї:| |
iншi фiнансовi iнвестицiї ||
Довгострокова дебiторська заборгованiсть ||
Вiдстроченi податковi активи |106|
||
Оборотнi активи||
Запаси |597|832
Дебiторська заборгованiсть за продукцiю, товари, роботи, послуги|1814|3133
Дебiторська заборгованiсть за розрахунками:||
за виданими авансами|89|323
з бюджетом|| 58
у тому числi з податку на прибуток|| 58
Iнша поточна дебiторська заборгованiсть |33|8
Грошi та їх еквiваленти |2|322
Iншi оборотнi активи ||
||
Усього активи|11507| 13161
||
Власний капiтал ||
Зареєстрований капiтал |575|575
Капiтал у дооцiнках|2020|2020
Резервний капiтал |19|19
Нерозподiлений прибуток (непокритий збиток) |2502|2785
||
Довгостроковi зобов'язання i забезпечення||
Вiдстроченi податковi зобов'язання||
Iншi довгостроковi зобов'язання||
||
Поточнi зобов'язання i забезпечення||
Поточна кредиторська заборгованiсть за:||
товари, роботи, послуги |5647|6696
розрахунками з бюджетом|237|376
у тому числi з податку на прибуток||
розрахунками зi страхування|150|204
розрахунками з оплати працi|282|397
Поточна кредиторська заборгованiсть за одержаними авансами||
Поточна кредиторська заборгованiсть за розрахунками з учасниками||
Поточнi забезпечення|64|73
Iншi поточнi зобов'язання|11|16
||
Усього капiтал та зобов'язання|11507|13161


Основнi засоби.

На балансi пiдприємства облiковуються основнi засоби:
|31.12.2014|31.12.2015
|тис. грн.|тис. грн.
Первiсна вартiсть |18989|19614
Сума зносу|10124|11130
Залишкова вартiсть|8865|8484


Амортизацiя основних засобiв обчислюється прямолiнiйним методом.

|31.12.2014|31.12.2015
|тис. грн.|тис. грн.
Первiсна вартiсть повнiстю амортизованих основних засобiв, якi продовжують використовуватися:|4287|4287

Протягом 2015 року придбано (полiпшено, виготовлено) основних засобiв на 548 тис. грн., та вибуло за рiк на 83 тис. грн., iншi змiни первiсної вартостi основних засобiв (машини та обладнання) складають 160 тис. грн.

На 31.12.2015 року є в наявностi власнi основнi засоби:
- по первiснiй вартостi на суму -19614 тис. грн.; (Згiдно вимог МСБО 16 "Основнi засоби", признанi активом незавершенi капiтальнi iнвестицiї на загальну суму 772 тис. грн.)
- амортизацiя (знос) яких складає - 11130 тис. грн.;
- залишкова вартiсть становить - 8 484 тис. грн. (яка складається iз вартостi нерухомого майна (будiвлi) - 5272 тис. грн., машин та обладнання - 3011 тис. грн., транспортних засобiв - 186 тис. грн., меблiв та приладiв - 15 тис. грн.)

Синтетичний та аналiтичний облiк основних засобiв здiйснюється вiдповiдно до чинного законодавства України та МСБО 16 "Основнi засоби".
У бухгалтерському облiку та фiнансовiй звiтностi вiдображенi данi про надходження, реалiзацiю, лiквiдацiю та iнше вибуття, ремонту основних засобiв, iнвентаризацiї.
Дооцiнка та уцiнка основних засобiв у 2015 роцi не проводилась.
Для вiдображення у облiку оцiнки основних засобiв пiдприємством обрано, згiдно МСБО 16 "Основнi засоби" - модель собiвартостi.
Методи визначення амортизацiї (зносу), вибранi ПАТ "Богодухiвський м'ясокомбiнат", протягом звiтного перiоду не змiнювались.

Основнi засоби представленi наступним чином:
Вартiсть|Групи основних засобiв
|Будинки, споруди, передавальнi пристрої|Машини та обладнання|Транспортнi засоби|Iнструменти, прилади, iнвентар|Iншi основнi засоби|Усього
Первiсна вартiсть:
Залишок на 31.12.2014 р.|7521|10403|856|209||18989
Надiйшло
у 2015 роцi|349|199||||548
Вибуло
у 2015 роцi||68|15|||83
Iншi змiни|+160|||||+160
Залишок на 31.12.2015 р.|8030|10534|841|209||19614
Накопичений знос:
Залишок на 31.12.2014 р.|2599|6719|619| 190||10124
Амортизацiя за 2015 рiк|159|841|51|7||1058
Вибуло
у 2015 роцi||37|15|||52
iншi змiни ||||||
Залишок на 31.12.2015 р.|2758|7523|655|194||11130
Залишкова вартiсть:
Залишок на 31.12.2014 р.|4922|3684|237|22||8865
Залишок на 31.12.2015 р.|5272|3011|186|15||8484


Станом на 31.12.2015 р. на пiдприємствi не iснує основних засобiв, вилучених з експлуатацiї для продажу.

Нематерiальнi активи.
Нематерiальнi активи облiковуються за iсторичною собiвартiстю.
- Первiсна вартiсть нематерiальних активiв на 31.12.2015 р складає - 43 тис. грн.
- Накопичена амортизацiя складає - 42 тис. грн.
- Залишкова вартiсть - 1 тис. грн.
Нарахування амортизацiї здiйснюється прямолiнiйним методом згiдно з облiковою полiтикою на пiдприємствi.

|31.12.2014|31.12.2015
|тис. грн.|тис. грн.
Первiсна вартiсть нематерiальних активiв|43|43
Сума зносу|42|42
Залишкова вартiсть|1|1

Придбання нематерiальних активiв у 2015 роцi не здiйснювалося.

Запаси.

До складу виробничих запасiв ПАТ "Богодухiвський м'ясокомбiнат" входять:
|Залишок
на 31.12.2014 р.|Залишок
на 31.12.2015 р.
|тис. грн.|тис. грн.
Сировина та матерiали|61|234
Паливо|42|116
Тара|8|8
Будiвельнi матерiали|328|13
Запчастини|2|429
Готова продукцiя|1|
Iншi|155|32
Всього|597|832

В 2015 роцi було списано виробничих запасiв на 4 тис.грн. з причини неможливостi використання їх в процесi виробництва. Станом на 31.12.2015 р. залежалi виробничi запаси, якi не можуть бути використанi у виробничому процесi вiдсутнi.
Вибуття виробничих запасiв вiдображається за методами ФIФО. Вартiсть малоцiнних та швидкозношуваних предметiв, що враховуються на рахунку 22 "Малоцiннi та швидкозношуванi предмети", списувалася з балансу повнiстю при передачi в експлуатацiю з наступною органiзацiєю оперативного облiку в мiсцях експлуатацiї.
Оцiнка запасiв на дату балансу вiдповiдає положенням прийнятої у ПАТ "Богодухiвський м'ясокомбiнат" облiкової полiтики. Дооцiнка та уцiнка запасiв у 2015 роцi не проводилася. Метод оцiнки вибуття запасiв протягом звiтного перiоду не змiнювався.

Дебiторська заборгованiсть за товари, роботи, послуги

Дебiторська заборгованiсть на 31.12.2015 року складає - 3458 тис. грн., а саме:
- за товари, роботи, послуги - 3133 тис. грн.,
- за виданими авансами - 323 тис. грн.
- Iнша поточна дебiторська заборгованiсть - 8 тис. грн.
У звiтному перiодi було списано дебiторської заборгованостi на суму 7 тис. грн.у результатi визнання її, як безнадiйної.
У 2015 роцi на пiдприємствi був створений резерв сумнiвних боргiв у розмiрi 12 тис.грн., використано у звiтному перiодi - 7 тис.грн., залишок на кiнець року складає - 5 тис.грн.
Облiк грошових коштiв i розрахункiв здiйснюється згiдно "Положення про ведення касових операцiй у нацiональнiй валютi", затвердженого постановою Правлiння НБУ вiд 15 грудня 2004 року № 637.
Станом на 31.12.2015 року грошовi кошти та їх еквiваленти у нацiональнiй валютi складають 322 тис. грн.
Iншi оборотнi активи станом на 31.12.2015 року вiдсутнi.

Iншi розрахунки та грошовi кошти складають:
|31.12.2014|31.12.2015
|тис. грн.|тис. грн.
||
Дебiторська заборгованiсть з бюджетом ||58
в т.ч. з податку на прибуток||58

Грошовi кошти|31.12.2014|31.12.2015
|тис. грн.|тис. грн.
в нацiональнiй валютi|2|322
в iноземнiй валютi||
|2|322

Власний капiтал.

Статутний капiтал ПАТ "Богодухiвський м'ясокомбiнат" складає 574 714,00 (П'ятсот сiмдесят чотири тисяч сiмсот чотирнадцять) грн. 00 коп. та подiлений на 328 408 простих iменних акцiй, за номiнальною вартiстю 1 грн. 75 коп. кожна. Статутний капiтал повнiстю сплачений у сумi 574 714,00 (П'ятсот сiмдесят чотири тисяч сiмсот чотирнадцять) грн. 00 коп., тобто 100 вiдсоткiв.
Iнший додатковий капiтал: признана дооцiнка матерiальних цiнностей у сумi - 2 020 тис. грн.,
Резервний капiтал - 19 тис. грн. (Резервний капiтал створений згiдно вимог Статуту Товариства в порядку розподiлу прибутку).
Нерозподiлений прибуток на 31.12.2015 р. складає 2785 тис. грн., який протягом звiтного перiоду збiльшився 283 тис. грн.
Загальна сума власного капiталу ПАТ "Богодухiвський м'ясокомбiнат" на 31.12.2015 року складає 5399 тис. грн., який протягом звiтного перiоду збiльшився на 283 тис. грн.

Зобов'язання

Довгостроковi зобов'язання на звiтну дату вiдсутнi.

Поточнi зобов'язання станом на 31.12.2015 року складають - 7762 тис. грн., якi протягом звiтного перiоду збiльшились на 1371 тис. грн.
Поточнi зобов'язання вiдображаються в балансi по сумi погашення i складають:

|31.12.2014|31.12.2015
Поточнi зобов'язання|тис. грн.|тис. грн.
кредиторська заборгованiсть за одержаними авансами||
товари (роботи, послуги) |5647|6696
поточнi зобов'язання за розрахунками з бюджетом |237|376
поточнi зобов'язання за розрахунками зi страхування |150|204
поточнi зобов'язання з оплати працi |282|397
поточнi забезпечення |64|73
iншi поточнi зобов'язання |11|16
|6391|7762

У 2015 роцi ПАТ "Богодухiвський м'ясокомбiнат" створював забеспечення на виплату вiдпусток працiвникам. При цьому з метою недопущення збiльшення собiвартостi реалiзованої продукцiї та наданих послуг на суму майбутнiх витрат резерв був створений не на всю кiлькiсть днiв невикористаної працiвниками вiдпустки.

Види резервiв|Залишок на 31.12.2014 р.|Збiльшення за 2015 рiк|Використано у 2015 роцi|Списано невикористану суму|Залишок на 31.12.2015 р.
Резерв на виплату вiдпусток персоналу|64|73|64|-|73

Податок на прибуток.
|2014 рiк|2015 рiк
Поточний податок на прибуток|175|118
Вiдстроченi податковi активи:|103|106
на початок звiтного року||
на кiнець звiтного року|106|0
Вiдстроченi податковi зобов'язання:| |
на початок звiтного року||
на кiнець звiтного року||
Включено до Звiту про фiнансовi результати - усього|175|224
у тому числi:|172|118
поточний податок на прибуток||
зменшення (збiльшення) вiдстрочених податкових активiв|3|106
збiльшення (зменшення) вiдстрочених податкових зобов'язань||

Звiт про фiнансовi результати (Звiт про сукупний доход) за 2015 рiк.

Виручку за бартерними контрактами за звiтний перiод пiдприємство не отримувало.

Дохiд пiдприємства (без урахування ПДВ) включає в себе:
|2014рiк|2015рiк
|тис.грн.|тис.грн.
чистий доход (виручку) вiд реалiзацiї продукцiї (товарiв, робiт, послуг) |51746|39505
iншi операцiйнi доходи|24|76
iншi фiнансовi доходи||
iншi доходи||15
|51770|39596


Iншi операцiйнi доходи включають в себе:|2014 рiк|2015 рiк
||тис.грн.|тис.грн.
-|доход вiд реалiзацiї оборотних активiв||
-|доход вiд реалiзацiї iноземної валюти||
-|доход вiд операцiйної оренди |24|59
-|отриманi штрафи, пенi ||
-|доход вiд реалiзацiї необоротних активiв||
-|вiдшкодування судових витрат ||
-|доход вiд списання кредиторської заборгованостi||
-|доход вiд здачi металобрухту||
-|доход вiд списання невикористаного резерву сумнiвних боргiв||
-|доход вiд операцiйних курсових рiзниць ||
-|вiдсотки банка||
-|доход вiд списання кредиторської заборгованостi згiдно актiв звiряння розрахункiв з бюджетом||
-|доход вiд списання кредиторської заборгованостi||
-|доход вiд списання резерву на виплату персоналу||
-|цiльове фiнансування||17
||24|76

Витрати пiдприємства:|2014 рiк|2015 рiк
|тис.грн.|тис.грн.
собiвартiсть реалiзованої продукцiї (товарiв, робiт, послуг) |49577|37216
адмiнiстративнi витрати |1246|1641
витрати на збут|263|96
iншi операцiйнi витрати |300|98
iншi витрати||38
|51386|39089


До складу адмiнiстративних витрат увiйшли:|2014 рiк|2015 рiк
||тис.грн.|тис.грн.
-|Витрати на оплату працi з нарахуваннями |746|931
-|Бумага та канцелярськi вироби|2|28
-|Ремонт та утримання ОЗ|76|164
-|iнформацiйно-консультацiйнi витрати та сертифiкати|110|121
-|амортизацiйнi вiдрахування |21|18
-|Витрати на звязок |9|18
-|Орендна плата за землю|123|138
-|Iншi податки(екологiя,надра ,вода)|39|40
-|розрахунково-касове обслуговування |47|41
-|Аудит для КЦП|13|15
-|Виготовлення документацiї по ISO||
-|витрати на електроенергiю |7|9
-|витрати на перiодичнi видання|5|6
-|Iншi витрати|48|112
||1246|1641


|До складу витрат на збут увiйшли|2014 рiк|2015 рiк
|Витрати на оплату працi з нарахуваннями|77|9
|амортизацiйнi вiдрахування|17|9
|Отримання ветеринарних свiдоцтв та адмiн. послуги|15|6
|Ремонт та утримання ОЗ|99|13
|Витрати на звязок|6|1
|Бумага та канцелярськi товари|19|1
|патенти та страхування|6|1
|Оренда землi|1|1
|Витрати на електроенергiю|23|55
||263|96
|||
|Iншi операцiйнi витрати включають в себе:|2014 рiк|2015 рiк
||тис.грн.|тис.грн.
|Амортизацiя невиробничих ОЗ |11|20
-|Пiльгова пенсiя|13|8
-|Благодiйна допомога|9|12
-|Утримання асоцiацiї |6|8
-|Списана безнадiйна дебiторська заборгованiсть |43|
-|Резерв вiдпусток|64|
-|Резерв сумнiвних боргiв||12
-|Вiдрахування 3%на утримання профкому |24|21
-|Природнiй убуток||4
-|пенi, штрафи |86|1
-|Списання ТМЦ |38|7
-|iншi|6|5
-||300|98


||2014 рiк|2015 рiк
||тис.грн.|тис.грн.
|Витрати (дохiд) з податку на прибуток|(172)|(224)
|Чистий фiнансовий результат: |212|283


Прибуток на акцiю:

Чистий прибуток :
за 2014 рiк - 212 тис. грн.
за 2015 рiк - 283 тис. грн.
Середньорiчна кiлькiсть простих акцiй - 328408 шт.
Скоригована середньорiчна кiлькiсть простих акцiй - 328408 шт.
Чистий прибуток на одну акцiю:
за 2014 рiк - 0,64554 грн.
за 2015 рiк - 0.86173 грн.


Звiт про рух грошових коштiв за 2015 рiк
На балансi враховуються грошовi кошти:

|31.12.2014|31.12.2015
|тис. грн.|тис. грн.
в нацiональнiй валютi|2|322
в iноземнiй валютi||
||
Грошовi кошти за 2015 рiк складаються з коштiв вiд операцiйної дiяльностi, iнвестицiйної та фiнансової дiяльностi. Чистий рух грошових коштiв у результатi операцiйної дiяльностi за 2015 рiк складає 1130 тис. грн. Чистий рух коштiв вiд iнвестицiйної дiяльностi складає - 810 тис. грн. за рахунок витрачання на придбання необоротних активiв
Чистий рух коштiв за звiтний перiод складає 320 тис. грн.

Звiт про власний капiтал за 2015 рiк
Власний капiтал становить:
|31.12.2014|31.12.2015
|тис. грн.|тис. грн.
Зареєстрований капiтал|575|575
Капiтал у дооцiнках|2020|2020
Резервний капiтал|19|19
Нерозподiлений прибуток|2502|2785
|5116|5399

За 2015 рiк власний капiтал збiльшився на 283 тис. грн. за рахунок збiльшення нерозподiленого прибутку. Iншi компоненти власного капiталу залишились без змiн.

Подiї пiсля звiтної дати.
Подiї, якi могли б суттєво вплинути на дiяльнiсть пiдприємства, пiсля звiтної дати до дати затвердження фiнансової звiтностi не вiдбувалися.

Генеральний директор ПАТ "Богодухiвський м'ясокомбiнат" В.В.Рябовол

Головний бухгалтер О.М.Овчаренко

Д/В

Д/В

Д/В